Gönderen Konu: 2014-2015 yıl sonu konseri program sunumu  (Okunma sayısı 5891 defa)

0 Üye ve 36 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Sihirli Keman

 • *
 • Kahraman Üye
 • Yönetici
 • İleti: 1616
 • 457
  • Aktiflik

  • Deneyim

  • Seviye

  • Profili Görüntüle
 • Ruh Halim:
2014-2015 yıl sonu konseri program sunumu
« : 25 Nisan 2016, 22:00:48 »
Nurcan Hoca'dan ;

2014-2015 yıl sonu konseri program sunumuNECMİ ŞAHİN İLKÖĞRETİM OKULU 2014 / 2015 YIL SONU PROGRAM SUNUMU
 Avusturyalı Ünlü besteci Mozart’ın şu sözü dikkate değer,
… Duygularımı şiirlere anlatamam çünkü şair değilim. Kendimi gölgeler ve ışıkla ifade edemem çünkü ressam değilim. Düşüncelerimi hareketlerle de açıklayamam çünkü dansçı değilim. Ama bunların hepsini müzikle yapabilirim. Çünkü ben bir müzisyenim...(Mozart).
 Duygularımızın dili, sevgiliye serenat, bebeğimize söylediğimiz ninni, sevdiklerimize yaktığımız ağıtlardır müzik.
 Söylenememiş sözlerin, çağlayanı coşku ve sevincin, inancın duası, fikirlerin sloganı müzik.
 Yalnızlığımızı paylaşan, coşkumuzu artıran, ama sanırım en önemlisi insanı daha insan kılan müzik.
 Gerçekten de anne karnında annenin kalp atışlarını dinleyerek başlayan bu birliktelik ses duyamaz hale gelene değil, ölene kadar devam edecektir. Üstelik mutlu eden bir birlikteliktir bu.
 Müzik, insanın doğayla arasındaki en kuvvetli bağlardan biridir. Çünkü doğaya ve insan yaşamına ait her şeyde müzik vardır. Bu nedenle de insan yaşamının her anında müziğe ihtiyaç duyar. Özellikle doğadan uzaklaştıkça o bağı canlı tutmak için müzik dinleme ihtiyacı önem kazanır.

 Müzik hayatın tınısı, rengi, mutluluk kaynağıdır.
 Değerli konuklar, 2014/2015 Eğitim ve öğretim yılının sona erdiği şu günlerde sevgili öğrencilerimiz ve onları eğiten öğretmenlerimizin gayret ve çabalarından ortaya çıkardığımız ürünleri sergilemek, onları sizlerle paylaşmak istedik. Gecemize hoş geldiniz.
 Konuşmasını yapmak üzere Okul Müdürümüz Sayın Naci Sinler’ i buraya davet ediyorum.
NACİ SİNLER’İN KONUŞMASI
“Duyduğum ninniyle başlar hevesim
 Belki de bu yüzden yanıktır sesim”
Türkülerimiz binlerce yıllık Anadolu kültürünün bir mirasıdır. Türkü söylemek; yatağında ilerleyen suyun akışı gibi doğal, aktıkça kendini durultan su gibi tertemiz bir süreçtir
 Görkemli uygarlıklara sahne olmuş bu topraklar, farklı yöresel zenginlik ve tatlarıyla, her bölgeyi tanıma şansı verir bizlere.
 Kırşehir’in güllerini de Ege’nin, Karadeniz’in, Akdeniz’in kır çiçeklerini de kısaca her bölgenin rengini kokusunu hissederiz türkülerde.
 Gelin şimdi güzel bir türküyle başlayalım programımıza ve bu duygu deryası içine bırakalım kendimizi.
“BUGÜN BİZE HOŞGELDİNİZ ERENLER” (KORO)yılı… 3 Nisan'ı 4 Nisan'a bağlayan gece, Dumlupınar denizaltısı Ege'de katıldığı NATO tatbikatından geri dönüş yolunda, Çanakkale Boğazı'ndan içeriye giriyordu. Sisli ve rüzgârlı gecede su üstü seyri yapan denizaltının rotası Gölcük'teki Denizaltı Komutanlığı ana üssüydü. Dumlupınar; manevralar boyunca iki gün sualtında kalmış, üstün başarı gösteren gemi personeli yerli yabancı tüm komutanların takdirini kazanmıştı.
Yorgun, ama bir o kadar da gururlu 86 denizci, kendilerine yeni bir görev verilinceye kadar sevgilileri olan denizden ve gemilerinden ayrılıp, eşlerine, ailelerine kavuşmanın heyecanı içerisindeydiler. Ne var ki saatler 02.15 i gösterdiği sırada, Çanakkale Boğazı'ndaki Nara Burnu dönülürken, Türk denizaltıcılık tarihinin belki de en acı kazası yaşandı. Dumlupınar, İsveç bandıralı Naboland Şilebi ile Boğaz ın orta yerinde çarpıştı.

 
1953 yılı… 3 Nisan'ı 4 Nisan'a bağlayan gece, Dumlupınar denizaltısı Ege'de katıldığı NATO tatbikatından geri dönüş yolunda, Çanakkale Boğazı'ndan içeriye giriyordu. Dumlupınar; manevralar boyunca iki gün sualtında kalmış, üstün başarı gösteren gemi personeli yerli yabancı tüm komutanların takdirini kazanmıştı.
Yorgun, ama bir o kadar da gururlu 86 denizci, kendilerine yeni bir görev verilinceye kadar sevgilileri olan denizden ve gemilerinden ayrılıp, eşlerine, ailelerine kavuşmanın heyecanı içerisindeydiler.
 Ne var ki saatler 02.15 i gösterdiği sırada, Çanakkale Boğazı'ndaki Nara Burnu dönülürken, Türk denizaltıcılık tarihinin belki de en acı kazası yaşandı. Dumlupınar, İsveç bandıralı Naboland Şilebi ile Boğazın orta yerinde çarpıştı.
O günkü teknik ve imkânlarla çok uğraşılmasına rağmen gemiyi ve içindeki 81 kişiyi çıkartmak mümkün olmamıştı. O gün için Türkiye’ nin elinde 91 metre derinlikten bu denizaltıyı çıkartacak imkânlar yoktu.
 Günün ilk ışıkları etrafı aydınlattığında, Boğaz'ın 90 metre derinliğindeki soğuk karanlıkta korkunç bir can pazarı yaşanıyordu. Aldığı yara sonucu batan ve manevra dairesinde yangın çıkan Dumlupınar'ın torpido bölümündeki 22 denizci sağ kalmayı başarmış, kurtarılmayı bekliyordu.
 Herkes ağlıyordu, dakikalar geçiyor kurtarma çalışmaları sonuç vermiyordu, aşağıdan konuşmalar, ezan ve tekbir sesleri geliyordu, Kurtaran Gemisi kazadan on saat kadar sonra olay yerine gelmişti ve çalışmalar başlamıştı, Ancak daha çalışmanın ilk adımında denizaltının battı şamandırası koparıldı ve Dumlupınar la irtibat kesildi.
 Son konuşmalarda , Denizaltındaki subay ve astsubay ve erlerin tümüne korkunç gerçek söylendi; kendilerini su yüzüne çıkaramayacaklarını buna imkân olmadığını bildirildi. Artık kendilerine başta söylenen “gerekmedikçe konuşmayın ve sigara içmeyin '' telkininin yerine “konuşabilirler, türkü söyleyebilirler ve isterlerse sigara da içebilirler '' denildi. Bunu duyan kahraman denizcilerimizin son sözleri “Sizler sağ olun! Vatan sağ olsun! '' oldu. O andan itibaren oksijen bitinceye kadar 72 saat hayatta kaldılar ve “Ah, bir ataş ver cigaramı yakayım, sen sallan gel ben boyuna bakayım… '' türküsünü söyleyerek büyük bir tevekkülle son nefeslerini verdiler.
 Son sözleri “Vatan Sağ Olsun! '' diyerek şehit olan 81 denizcimiz bugün Çanakkale Boğazı nın derinliklerinde ebedi uykularındalar.Vatan sağ ve onlara minnettardır, huzur içinde uyusunlar!
“AH BİR ATAŞ VER”

“HAYDE GİDELUM HAYDE”
Söylediği türkülerle sevenlerinin gönlünde taht kurdu Kazım Koyuncu .2005 yılının 25 Haziran'ında hiç beklemediğimiz bir şekilde aramızdan ayrıldı. Ancak aramızdan ayrılan sadece bedeni oldu, Yeniden Merhaba Kazım...
 .”DİDO” Kazım Koyuncu’nun bu güzel türküsüyle sesi güzel yetenekli bir arkadaşımız var sırada.7/A Sınıfından Deniz Soy karşımızda .Ardından güzel bir Edremit türküsünü seslendirecek arkadaşımız .”EDREMİT’İN GELİNİ”
“DİDO”,”EDREMİT’İN GELİNİ”
 “Senden bana yar olmaz” Bu güzel Artvin türküsünü seslendirecek olan arkadaşımız Yağmur ONUN karşınızda.
“SENDEN BANA YAR OLMAZ”
Okulumuz öğrencisi Ayşa Kübra Güler güzel bir türküyle huzurlarınızda.”Ayletme beni”
“AYLETME BENİ”
Sırada iki yetenekli arkadaşımız var.7/C Sınıfından Oktay KAHRAMAN ve Ali Sefa KÖSTEK bağlamaları ile bizleri Anadolu’muzun farklı bölgelerine götürecekler izliyoruz.
“OKTAY KAHRAMAN-ALİ SEFA KÖSTEK”
Değerli misafirlerimiz koromuzun seslendireceği hareketli türküler var sırada. Bu türkülerde bize eşlik eder misiniz?
Arı her çiçekten yaratır balı
Kimine bir çalı akasya dalı
Kimi yeşil sever kimi de alı
Bütün gönüllerde bir olur türkü
 Arkadaşımız Sinem İLTER güzel bir Karadeniz türküsüyle huzurlarınızda. ”DENİZ ÜSTÜNDE FENER”
“DENİZ ÜSTÜNDE FENER”
 “çemberimde gül oya” bu güzel Çanakkale türküsünü Yaprak BEKTAŞ seslendirecek.
“ÇEMBERİMDE GÜL OYA”
ENTARİSİ ALA BENZİYOR” ,”CEMİLEM”
Ah bu şarkılar
 Ruhları ruhuma işleyen şarkılar
 Dağ başındaki karları
Gurbet eldeki başı kara yarları
Elem sitem intizarları
Acıyı sancıyı. kanayan yaraları
Kalbime oya gibi işleyen şarkılar
Ah Bu Şarkılar
Akşamın rengi gecenin sesi
 Mecnunun feryadı leyla nefesi
 Notaları aşklara ecir kafesi
İlaçtır şiiri
 Derman bestesi
 Ruhuma devalar salan şarkılar

 Değerli konuklar, şimdi sizleri nostalji şarkılarla başbaşa bırakıyoruz. Koromuzdan dinleyeceğimiz 2 güzel Zeki Müren şarkısı var sırada. “FİKRİMİN İNCE GÜLÜ ve MANOLYAM.” Ardından “SARMAŞIK GÜLLERİ” şarkısı var sırada hep birlikte dinliyoruz.
“FİKRİMİN İNCE GÜLÜ ve MANOLYAM SARMAŞIK GÜLLERİ “KORO
“Hatırla ey peri” Muhlis SABAHATTİN’ in güzel bir şarkısı. ”Asude BİLGİN” arkadaşımız bu güzel şarkıyla huzurlarınızda.
“HATIRLA EY PERİ”
Okulumuz 8.sınıf öğrencisi Doğa MANİSALI güzel bir şarkı sunacak ,birlikte dinliyoruz.
DUYDUM Kİ UNUTMUŞSUN
 Arkadaşımız Mercan KAYA güzel bir şarkıyla huzurlarınızda. ”MAVİ BONCUK”
“MAVİ BONCUK”


Okulumuza bu yıl veda edecek 8. Sınıf öğrencilerinden yetenekli bir arkadaşımız güzel bir nostalji pop şarkıyla geliyor huzurlarınıza. Arda YÜKSEL. Hep birlikte izliyoruz.
“BİR SEVMEK BİN DEFA”
Arkadaşımız Yağmur ONUN güzel ve aynı zamanda duygusal bir şarkıyla geliyor huzurlarınıza.” Kalbimin tek sahibi”
“KALBİMİN TEK SAHİBİ”
İlknur NAZLIM ve Arzu İLTER’in birlikte seslendirecekleri şarkı var sırada. ”Senden başka” birlikte dinliyoruz.
“SENDEN BAŞKA”
Okulumuza bu yıl veda edecek olan 8.Sınıf öğrencisi Atakan Can UTKAN yine geçtiğimiz yıllarda okulumuzdan mezun olan ve Çanakkale güzel sanatlar lisesini kazanıp oradan mezun olan ablası Selin UTKAN ile birlikte sürpriz bir şarkıyla gelecek huzurlarınıza. Birlikte izliyoruz.
ATAKAN CAN UTKAN
 Yağmur Sultan KEBİR hareketli bir şarkıyla huzurlarınızda. “Napardım”
“NAPARDIM” ,
Değerli misafirlerimiz yıllar geçse de küçük ,büyük beğeni ile izlediğimiz “Hababam sınıfı “filmlerinin müziklerinden birkaçını seslendirecek şimdi koromuz.
“FESUPHANALLAH”
Öğrencilerimizden Semanur Yılmaz ve Nazlı TANIŞ arkadaşlarımız birlikte seslendiriyor. ”Ateş böceği”
 “ATEŞ BÖCEĞİ”
“SEVDAN OLMASA”
Ünlü Türk bilgini Mevlana “müziksiz hayat hiçe benzer, müzik kalbin ve ruhun gıdasıdır o gıdadan kimse mahrum kalmasın” demiştir. Mevlana’nın da dediği gibi müziğin hayatımızdaki yeri küçümsenemez.
Müzik ruhumun aynası, kalbimin sesi bazen.
Bazen bir rüzgâr kulağıma seslenen, yanı sıra içimi titreten.
Duygularımı şahlandıran, işte budur dedirten.
Duygularımızın dışa vurumudur, hayatın rengidir, sevincidir müzik…
Her daim hayatımızın neşesi ve sevinci eksik olmasın.
HOŞÇAKALIN.
 Değerli konuklarımız, bu güzel geceye katılıp bizleri onurlandırdığınız, öğrencilerimize kendilerine olan özgüven duygusunu geliştirmesine yardımcı olduğunuz, değerli alkışlarınızla onları mutlu ve bizi duygulandırdığınız için binlerce teşekkürler hepinize. Programımız güzel ve anlamlı bir şarkıyla sona erecek .Herşey gönlünüzce olsun . Müzikle kalın ve mutlu olun.
Şarkıya birlikte eşlik edelim mi ne dersiniz?
“BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM”


 • Okunma sayısı 5891 defa
 • 0 Yanıt
Paylas delicious Paylas digg Paylas facebook Paylas furl Paylas linkedin Paylas myspace Paylas reddit Paylas stumble Paylas technorati Paylas twitter
 


2014-2015 yıl sonu konseri program sunumu Konusuna Ait Benzer Konular

Yıl Sonu Program Sunumum (Nurcan Hoca)
Yıl Sonu Program Sunumum Arkadaşlar bir önceki yılın yıl sonu programının sunumunu sizinle paylaşmak istiyorum. Belki bir dahaki... Devamı...

Gösterim: 5946 - Yanıt: 1 - Başlatan:Sihirli Keman
2014-2015 I. Dönem Zümre Toplantı Tutanağı(Ortaokul)
2014-2015 I. Dönem Zümre Toplantı Tutanağı(Ortaokul) Devamı...

Gösterim: 1062 - Yanıt: 0 - Başlatan:Sihirli Keman
2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SENE SONU MÜZİK DERSİ ZÜMRESİ
Sene sonu mÜzİk dersİ zÜmre ÖĞretmenler kurulu toplanti tutanaĞi ……………………………… ORTAOKULU  2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SENE SONU... Devamı...

Gösterim: 2229 - Yanıt: 0 - Başlatan:Sihirli Keman
Sene Sonu Program Katılım Belgesi

Gösterim: 968 - Yanıt: 0 - Başlatan:Sihirli Keman
2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI LİSE MÜZİK DERSİ SENE SONU ZÜMRESİ
2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI........................... ANADOLU LİSESİ MÜZİK DERSİ SENE SONU ZÜMRESİTOPLANTI TARİHİ:06/06/2016K... Devamı...

Gösterim: 2767 - Yanıt: 0 - Başlatan:Sihirli Keman