Gönderen Konu: İMKB.ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ II. KANAAT DÖNEMİ MÜZİK DERSİ ZÜMRE  (Okunma sayısı 1306 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Sihirli Keman

 • *
 • Kahraman Üye
 • Yönetici
 • İleti: 1616
 • 457
  • Aktiflik

  • Deneyim

  • Seviye

  • Profili Görüntüle
 • Ruh Halim:
.................... 2.dönem müzik dersi zümre........................... EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İMKB.ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ II. KANAAT DÖNEMİ MÜZİK DERSİ ZÜMRE TOPLANTI TUTANAĞIDIR


 Toplantı Tarihi:
 Toplantı Saati :
 Toplantı Yeri : İMKB A.Ö.L. Toplantı Salonu
 Toplantıya Katılanlar:

 GÜNDEM MADDELERİ


1. Açılış ve yoklama

 2. Yıllık ve günlük planların yapılışları ve uygulanmasıyla ilgili esasların tespiti

 3. Dersin işlenişinde takip edilecek, öğrenciyi başarıya götürecek yöntem ve tekniklerin incelenmesi

 4. Müzik dersi öğretim programında yer alan Atatürk ilke ve inkılâplarının derslerde öğretilmesi, benimsenmesi.

 5. I. kanaat döneminde yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, eksikliklerin giderilmesi

 6. Ders araç gereçlerinin kullanılması esaslarının görüşülmesi.

 7. Ödevleri ile ilgili konu tespiti.

 8. Ölçme değerlendirmenin nasıl yapılacağının görüşülmesi.

 9. Diğer zümre öğretmenleri ile işbirliğinin görüşülmesi

 10. Başarıyı arttırmak için alınacak önlemlerin görüşülmesi.

 11. Dilek ve temenniler.


 GÜNDEM GEREĞİNCE ALINAN KARARLAR

 1- İMKB.A.Öğrt. Lisesi Müzik zümresi ..................... tarihinde saat 15.45 de toplantı salonunda ...............ve Zümre Başkanı Okul Müdürü ................başkanlığında toplanmıştır.

 2. Yıllık ve günlük planların tebliğler dergisinde gösterildiği şekliyle yapıldığı ve uygulamada bir aksaklık olmadığı tespit edilmiştir.

 3. Dersin işlenişinde takip edilecek öğretim yöntemlerinin, her konu için konuya uygun farklı bir öğretim yöntemi ve çoklu zekâ kuramına uygun bir şekilde uygulanmasının, dersin amacının belirlenmesinde daha etkili olacağı düşünüldü. Aynı zamanda drama, çözümleme, yaratma, soru-cevap, yeniden bulma, örnekleme, anlatma, öyküleme, yakından uzağa, somuttan soyuta, bilinenden bilinmeyene, kulaktan öğretim ve uygulama gibi yöntemlerin kullanılmasına zümremizce karar verildi.

 4, 2507 sayılı tebliğler dergisi ve 298 sayılı Talim Terbiye Kurulu değişikliği doğrultusunda Atatürk ve Atatürkçülükle ilgili konuların müzik dersi konuları işlenirken sadece önemli gün ve haftalarda değil her fırsatta işlenmesi gerekliliği benimsenerek karar verildi.
 5 . I.kanaat dönemindeki yapılan çalışmalar değerlendirildi, eksikliklerin ders dışında öğrencilere daha fazla zaman ayırarak ve müzik dersinin bol uygulama gerektiren bir ders olmasından ötürü daha sistematik ve sürekli tekrar yapılarak başarıya ulaşılabileceği fikri, zümremizce doğrulandı. Önemli gün ve haftalarda öğrencilerle programlar hazırlandı. (29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 10 Kasım M.K.Atatürk’ü Anma Etkinlikleri, 24 Kasım Öğretmenler günü, Yeteneksizsiniz Türkiye Yarışması V.s)
 6.Müzik öğretmeni .....................okulumuzda müzik ile ilgili araç-gereçler konusunda; okulumuzda yeni bir müzik sınıfı oluşturulduğunu , öğrencilerinde destekleriyle Müzik Sınıfına çeşitli ensturmanlar alındığı ancak; sınıfta bazı ensturmanların alınamadığını özellikle piyano ,e.org v.b. ayrıca ses yalıtımı gibi önemli eksikliklerin var olduğu belirtilmiştir.Zümre Başkanı Okul Müdürü.....................müzik sınıfını beğendiğini diğer eksikliklerin kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.Müzik sınıfına e.org alınmasına eksikliklerin giderilmesine karar verildi.

 7. II. dönem ödev konularının aşağıda belirtilen konular çerçevesinde verilmesi zümremizce uygun görülmüştür.

 Ödev konuları:
a. İnsan, kültür, sanat ve müzik ilişkisi
 b. Kültür öğesi olarak müzik ve müzik kültürümüz
 c. Günlük hayatımızda kültür, sanat ve müzik etkinlikleri
 d. Klasik müzik dönemleri (barok –klasik-romantik v.b.) önde gelen bestecileri.
 e. T.H.M. yöreleri , yörelere ait eserler ve hikayeleri. 8. Zümremiz uygulamalı derslerde sözlü sınavların öğrenci başarısının tespitinde daha objektif olduğunu söyledi. Zümrece bu görüş karara bağlandı. II. dönem Müzik dersi için en az iki uygulamalı sözlü notu verileceği karara bağlandı.

9.Anma ve kutlama programlarında diğer zümre öğretmenleriyle işbirliği içerisinde olunmasına zümremizce karar verilmiştir. 16 mart Öğretmen Okulları açılış yıl dönümü etkinliklerinde okulca bir koro ile etkinlik yapılmasına , konser verilmesine, yıl sonu mezuniyet töreninde okul orkestrası ile konser verilmesine ve Okulumuz Edebiyat Öğretmeni ............... ile birlikte Şiir Akşamı yapılmasına karar verildi.

 10.Müzik öğretmeni ......................müzik dersinin eğlenerek öğrenmek amacı çerçevesinde işlenerek, farklı materyallerle, dersin olabildiğince zevkli hale getirilerek işlenmesi gerektiğini, öğrencinin de müziğe bakış açısının bu şekilde güzelleşeceğini daha yalın hale getirileceğini, müziğin evrenselliğinin öğrenciye kazandırılabileceğini söyledi.Ayrıca öğrencilerin kötü alışkanlıklardan ancak bu tür sosyal derslerle uzak durabileceğine, öğrencilerin stres yoğunluğunun ortadan kaldırılması için müzik sınıfına vurmalı esturmanlar alındığını ve her sınıfta kendi içinde ritim grubu oluşturulduğu, okulumuzda gitar ve bağlama gibi ensturmanlarda eğitimler verildiği ve bunların devam edilmesine karar verildi.

 11.Derslerde ara ara İstiklal Marşı’nın tekrar edilmesine karar verildi. Yetenekli öğrencilerin tespit edilip sınıf öğretmenleri ile işbirliği yapılarak velileri bu konuda bilinçlendirmek ve öğrencileri yönlendirmek için bazı çalışmalar yapılmasına karar verildi. Başarı dilekleri ile toplantıya son verildi.

 Müzik Öğretmeni


 • Okunma sayısı 1306 defa
 • 1 Yanıt • hatdem

 • ***
 • Tam Üye
 • İleti: 208
 • 3
  • Aktiflik

  • Deneyim

  • Seviye

  • Profili Görüntüle
 • Ruh Halim:
Teşekkür ederim


Paylas delicious Paylas digg Paylas facebook Paylas furl Paylas linkedin Paylas myspace Paylas reddit Paylas stumble Paylas technorati Paylas twitter
 


İMKB.ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ II. KANAAT DÖNEMİ MÜZİK DERSİ ZÜMRE Konusuna Ait Benzer Konular

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SENE SONU MÜZİK DERSİ ZÜMRESİ
Sene sonu mÜzİk dersİ zÜmre ÖĞretmenler kurulu toplanti tutanaĞi ……………………………… ORTAOKULU  2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SENE SONU... Devamı...

Gösterim: 2243 - Yanıt: 0 - Başlatan:Sihirli Keman
MÜzİk dersİ yil sonu zÜmre ÖĞretmenler kurulu toplantı Tutanağı
MÜzİk dersİ yil sonu zÜmre ÖĞretmenler kurulu toplanti ………………. EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ...................... İLKÖĞRETİM OKULU  MÜZİ... Devamı...

Gösterim: 1754 - Yanıt: 0 - Başlatan:Sihirli Keman
MÜZİK DERSİ PROJE KONULARI
MÜZİK DERSİ PROJE KONULARI 6.Sınıflar: A-İstiklal Marşımızın Kabulü B-Ülkemizde Başlıca Müzik Türleri ve Özellikleri C-Atatürk’ü... Devamı...

Gösterim: 2213 - Yanıt: 0 - Başlatan:Sihirli Keman
2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SENE SONU MÜZİK DERSİ ZÜMRE TOPLANTI TUTANAĞI
   2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SENE SONU MÜZİK DERSİ ZÜMRE TOPLANTI TUTTOPLANTI TARİHİ:TOPLANTI NO: 3TOPLANTI YERİ VE SAATİ :t... Devamı...

Gösterim: 2188 - Yanıt: 1 - Başlatan:Sihirli Keman
ORTAOKUL MÜZİK DERSİ GÜNCEL ZÜMRE ÖRNEĞİ 2017-2018
GÜNCEL ORTAOKUL MÜZİK DERSİ ZÜMRE ÖRNEĞİ 2017-2018 Devamı...

Gösterim: 4171 - Yanıt: 4 - Başlatan:Sihirli Keman