Mus2 programı Türk makam müzigi

Başlatan fetamet, 08 Mart 2018, 13:26:26

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avatar_fetamet fetamet

Mus2 programı Türk makam müzigi ve mikrotonal müzik eserlerinin notalara dökülebilmesi için tasarlanmış olan, sade, kolay ve anlaşılır bir müzik yazılımıdır. Diger nota yazım programlarıyla yapılması zor ve karmaşık olan herşeyi, Mus2ile kolayca yapabilirsiniz. Mikrotonal Mus2, Batı müziginde kullanılan 12 Ton ...

Mus2okur Türk Müzigi ve Usulleri Programı
Mus2okur, Türk müzigini ögretmeyi hedefleyen bir bilgisayar programıdır. Türk müzigiyle yeni ilgilenmeye başlayanlara oldugu kadar, büyük zamanlı usulleri, az kullanılan makamları vb. ögrenmek isteyen deneyimli musikişinaslara da seslenir.
Mus2okur, Windows 7/Vista/XP/2000 ve ME işletim sistemleri üzerinde çalıştır.
Mus2okur´un veritabanında 25 bin kadar eserin kimlik bilgileri bulunmaktadır. Bunlardan 1500 dolayında eserin notaları mevcuttur. Bu notalı eserler MIDI ya da bazı Türk müzigi çalgılarıyla istenen akortta ve tempoda seslendirilebilir. Bu esnada eserin güftesi ya da notası 'karaoke' görünümünde izlenebilir.
Mus2okur, Türk müzigi ile ilgili makam, form, usul gibi konuları sesli - hareketli görüntülü ve açıklamalı olarak sergiler. Bilgilerine erişilebilen tüm bestecilerimizin, güfte yazarlarımızın, derlemecilerimizin ve kaynak kişilerin varsa fotografları, kısa hayat hikâyeleri ve eserleri veritabanında toplanmıştır.
Mus2okur İnternetten sürekli güncellenmekte, veritabanı günden güne genişlemektedir.


Bir diger program, Türk makam müzigi ve mikrotonal müzik için nota yazım ve seslendirme programı


Mus2 ile bilgisayarınıza yeni notalar girebilecek ve bunları basabilecek, istediginiz grafik formatında saklayabilecek ve dinleyebileceksiniz.
Mus2, tek ve/veya çoksesli mikrotonal müzik nota editörü olarak dünyada bir ilk ve tamamen yerli üretim. Finale, Sibelius, Encore, Turandot, Noteworthy Composer gibi hantal yabancı programlara ihtiyacınız kalmadı.
Mus2'yi Windows veya Mac için hemen indirip ücretsiz deneyebilirsiniz. Mus2 web sitesine git

veyahut

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Mesajı Paylaşavatar_Sihirli Keman Sihirli Keman

Teşekkürler.   Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter